YÖRESEL GÜNLERDE ‘DÜZCE’ FARKI

Ak Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Zeytinburnu Belediye Başkanı Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy ve Avrupa Yakası Düzceliler Dernek Başkanı Abdülkerim Kaval Düzce standı önünde birlikte kemençe eşliğinde horon teptiler.

Bu yıl 16. düzenlenen Zeytinburnu Yöresel Günler’de Düzce en iyi şekilde tanıtıldı. Avrupa Yakası Düzceliler Derneği’nin yöresel günler çerçevesinde Zeytinburnu 15 Temmuz alanındakı standı her akşam doldu taştı. Düzce’den getirilen kestaneler her akşam pişirilerek 9 günlük program boyunca dağıtıldı. Ayrıca Düzce lezzetlerinden Abaza Peyniri, Düzce Balı ve Fındığı standta tanıtılan öncelikli ürünler arasındaydı. Yöresel günlere başta İstanbul Düzceliler Dernek Başkanı İlyas Çelebi ziyarette bulunurken ayrıca yöresel günlerin son akşamında da Düzceli Edirne eki Valisi Dursun Ali Şahin’de ziyarette bulunanlar arasındaydı.

Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, Düzce standında vatandaşlara Düzce’nin meşhur kabak tatlısını dağıttı

Kabak tatlısı dağıtıldı

Yöresel günlerin son akşamında ise Karadeniz gecesi vardı ve bu gecede Karadeniz Bölgesi İl Derneklerinden olan Avrupa Yakası Düzceliler Derneği’de katılım yapmıştı. Avrupa Yakası Düzceliler Dernek standı önünde kabak tatlısı dağıtımı yapılırken izhidm yaşandı. yaklaşık 1000 kişilik yapılan kabak tatlısı kısa sürede tükendi. Vatandaşlar kabak tatlısı almak için birbiriyle yarıştı.

Avrupa Yakası Düzceliler Dernek Başkanı Abdülkerim Kaval, 9 günlük program süresince Düzce lezzetlerinin ve Kültürünün en iyi şekilde tanıtılması için Dernek Yönetim Kurulu Üyelerinin büyük gayret gösterdiğini ifade etti. Programa katılan Düzcelilere de ayrıca teşekkür eden Kaval, çalışmalara hızlı şekilde devam edeceklerini ifade etti.

Bu arada Avrupa Yakası Düzceliler Derneği’nin sosyal medya hesabından Zeytinburnu Belediyesi Yöresel Günlerinin son akşamı yapılan programla ilgili, “Düzce’mizin tanıtımında Final gecemiz gerçekleşti. Zeytinburnu 15 Temmuz meydanında kurulan yöresel evlerde bir hafta süren ve ülkemizin her yöresinin lezzetleri yanında Türk Dünyası ve Balkanlardaki soydaşlarımızın da yöresel ürünleri tanıtımının yapıldığı etkinliğin final gecesinde yakın karadeniz bölgesi olarak Düzce’mizin lezzetleri damgasını vurdu.Proğramın sonunda kemençe halayı ile 15 Temmuz meydanına Düzceliler olarak renk kattık. Pazar akşamı yapılan final gecesinde Derneğimize destekleri ile kendisine müteşekkir olduğumuz Kültür ve Turizm eski Bakan Yardımcımız Zeytinburnu Belediye Başkanımız sayın Ömer Arısoy başta olmak üzere , Düzceli hemşehrilerimizi yalnız bırakmayan Kızılcahamam Kampı sonrası proğramımıza yetişen ve Zeytinburnu’lu komşumuz olan İstanbul Milletvekili ve TBMM idare amiri Hasan TURAN’a , Zeytinburnu Kaymakamımız Mehmet Makas Bey’e , Eski Edirne Valimiz Dursun Ali Şahin’e , İstanbul Düzceliler Derneği Başkanımız sayın İlyas Çelebi’ye , Düzce’miz ve ilçelerinden mesaj gönderen Siyasi ve STK yöneticilerimize , Yöresel Ürünlerimizin tanıtımını yapan Derneğimiz Yönetimine ,üyelerimize teşekkür eder saygı ve hürmetlerimizi sunarız.
Avrupa Yakası Düzceliler Derneği”ı paylaşımı yapıldı.

TÜRKİYE’DE GÜN TV, ZEYTİNBURNU YÖRESEL GÜNLERDE AVRUPA YAKASI DÜZCELİLER STANDINDA SON ÇEKİMLERİNDE ZEYTİNBURNU’NDA YAŞAYAN DÜZCELİLERLE KISA RÖPORTAJ YAPTI.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: